Czy Diazepan i Asertin można zamienić na inne?

moja mama ma 82 lata,brała diazepan przez długi okres czasu,teraz bierze asertin ma drzenie całego organizmu,nie wiemy co robic,czy zmienic znowu lek na inny?czy drzenie to jest spowodowane tym lekiem?pogorszył jej sie wzrok ,ma zawroty głowy,brak apetytu a co za tym idzie nie ma siły,prosze o podpowiedz co robic.bierze leki na nadcisnienie ,na cholesterol,nie wiemy czy leki od psychiatry mogą byc brane z tymi lekami .prosze o pomoc.

Asertin jest dość bezpiecznym lekiem i można go stosować u starszych ludzi. Jednak jeśli występują objawy uboczne to należy lek odstawić i zgłosić się do lekarza psychiatry. Trzeba rozważyć czy mama nie uzależniła się od diazepamu. Nie powinno się nagle odstawiać diazepamu, tylko stopniowo.

Witam,

drżenie całego ciała może być wynikiem uzależnienia od diazepamu- lek ten nie powinien być zażywany zbyt długo, szczególnie u osób starszych.
Asertin (sertralina) jest lekiem bezpiecznym, nie wchodzi w interakcje z większością leków na nadciśnienie i cholesterol.