Czy dieta 1000 kalorii jest zdrowa dla 34-latki?

Mam 34 lata, 172 cm wzrostu, ważę 77 kg i mam grube uda. Jak mam schudnąć 6 kg w 30 dni? Jaką dietę powinnam stosować? Czy dieta "1000 kalorii" wystarczy? Jaka jest moja prawidłowa waga?
34 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Pani BMI wskazuje na lekką nadwagę - BMI = 26,1 przy normie 18,5-25.
Masę ciała może Pani uregulować poprzez zwiększenie aktywności fizycznej i redukcję ilości kcal dostarczanych wraz z pożywieniem.
Dobrze, gdyby zechciała Pani rzucić okiem na Piramidę Zdrowego Żywienia dla osób dorosłych:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
W związku z Pani pytaniem, Pani masa ciała nie powinna przekraczać 73 kg (BMI będzie wtedy w normie).
Zapotrzebowanie energetyczne obliczy Pani ze wzoru Harrisa Benedicta:
665,1 + (9,567*M) + (1,85*W) - (4,68*L)

gdzie:

M -masa w kg

W - wzrost w cm

L - wiek

Uzyskaną wartość powinna Pani przemnożyć przez współczynnik aktywności fizycznej:
1,6 akt. niewielka
1,75 akt. umiarkowana
2,2 akt. duża.
Dieta odchudzająca powinna mieć o 1000 kcal mniej od tej wartości.

Czyli jeśli np. ze wzoru wyliczyłaby Pani zapotrzebowanie na poziomie 1400 kcal, a współczynnik aktywności wynosiłby 1,6, to dieta powinna mieć kaloryczność równą:
(1400x1,6) - 1000 kcal czyli 1240 kcal.
(Podałam przykładowe podliczenie).

Pozdrawiam