Czy dieta 1000 kcal pomoże mi schudnąć 30 kg w pół roku?

Mam 15 lat, ważę 90 kg przy wzroście 175 cm. Bardzo chcę schudnąć co najmniej 30 kg do końca roku, a najpózniej do kwietnia. Zaczynam dietę 1000 kcal, czy to mi się uda? Słyszałam, że na tydzień chudnie się 0,5-1 kg i własnie tak obliczyłam, że gdyby dobrze szło, to bym schudła jakies 25 kg. Ile powinnam ważyć przy moim wzroście?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Pamiętaj, że nadal rośniesz, stąd zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu.
Przy obecnej masie ciała polecałabym konsultację lekarską i wykonanie badań kontrolnych w celu określenia, czy przyczyną "dodatkowych kilogramów" jest tylko i wyłącznie nieprawidłowa dieta i niewielka aktywność, czy też np. zaburzone funkcjonowanie organizmu.
Dieta redukcyjna w Twoim wieku nie może być stosowana na własną rękę, dlatego też polecam Ci wizytę u specjalisty (dietetyka).

Ze swojej strony polecam zapoznanie się z zaleceniami zawartymi w Piramidzie IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
1000 kcal to za mało jak dla rozwijającej się dziewczynki.

Warto wykorzystać okres wakacji i po prostu ruszać się jak najwięcej (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań).
Polecam serwis www.abccwiczenia.pl
Optymalne tempo redukcji masy ciała to ok. 0,5-1 kg tygodniowo.
Twoja masa ciała nie powinna przekraczać ok. 72 kg, niemniej każdego charakteryzuje inny typ budowy, skład ciała (zawartość tk. mięśniowej, wody), stąd trudne jest jednoznaczne określenie, ile dokładnie powinnaś ważyć.
Pamiętaj, aby o wszystkich działaniach informować rodziców.

Pozdrawiam