Czy dieta 1300 kcal będzie dla mnie odpowiednia?

Mam 57 lat, ważę 70 kg przy wzroście 160cm, mam niedoczynność tarczycy po strumektomii i przyjmuję Eutyrox. Pracujae mam raczej lekka, chodzę na jogę. Ostatnio gdy złamałam nogę w kolanie przytyłam 5 kg. Chciałabym zapytać jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne i czy dieta 1300 kalorii byłaby dla mnie odpowiednią.

Witam, Pani podstawowa przemiana materii według jednego ze specjalistycznych wzorów wynosi około 1350 kcal zatem Pani dieta absolutnie nie może mieć mniej kcal. Proponowałbym udać się do wykwalifikowanego dietetyka, który ułożyłby indywidualny program żywieniowy dobrany kalorycznie pod Panią. Pozdrawiam serdecznie.