Czy dieta Dukana jest bezpieczna?

Witam, Jestem kobietą, mam 27 lat, ważę 79 kg, mój wzrost to 177 cm. Mam pracę siedzącą. W okresie odchudzania chodziłam na siłownię średnio 3-4 razy w tygodniu. W rodzinie występuje nadwaga. Rok temu wykryto u mnie guzka 6mm w prawym płacie tarczycy. Wyniki TSH w normie. Kontrolę miałam w marcu tego roku - guz bez zmian. TSH ft4 i anty tpo prawidłowe (wynik 2.07). Dwa miesiące temu rozpoczęłam dietę proteinową Dukana. Po trzech tygodniach waga stanęła. Czuję się ociężała i spuchnięta. Przerwałam dietę, jem 5 razy dziennie, dużo ćwiczę - efektów jednak nie widzę dalej. Waga stoi. Badanie poziomu wody i tłuszczu wykazało, że mam 7 kg wody za dużo. Wczoraj zrobiłam TSH - w marcu miałam wynik 2.01, teraz 3.09. Z informacji, które znalazłam w internecie wynika, że dieta ta zatrzymuje wodę i nie jest wskazana dla osób, które mają problemy z tarczycą. Spotkałam się także z przypadkiem, że wyniki TSH bardzo się pogorszyły po tej diecie - czy jest to możliwe? Przykładowy jadłospis: - śniadania - 2 kromki ciemnego pieczywa z białym serkiem do tego wcześniej szklanka wody z cytryną i do tego błonnik i morwa biała w tabletkach oraz magnez i potem przy stosowaniu środków moczopędnych, - po około 3 godzinach - jogurt albo jakiś owoc, - potem obiad po 1.5 godziny (obiady jem w pracy i mam ustaloną taką godzinę, że nie jestem w stanie zrobić przerwy godzinnej) - ryba lub mięso (smażone lub pieczone) plus surówka plus ryż lub makaron, - po 3 godzinach jogurt lub owoc, - wieczorem w domu coś lekkiego, np. serek wiejski, - no i błonnik 3 razy dziennie - pomaga zwalczać apetyt. Mój problem to słodycze - jak mam schudnąć? Czuję, że moim problemem jest woda. Jest okres w miesiącu, że czuję się o wiele grubsza, a na przykład po miesiączce jest w porządku, mam płaski brzuch itd. Poświęcam dużo czasu na wysiłek fizyczny, stosuję dietę, a waga stoi. Może jakieś suplementy? Stosuję herbaty moczopędne lub sok z brzozy, ale po wadze nie widać efektów. Dziękuję pozdrawiam

Witam,

Dieta Dukana jest dietą bogatobiałkową, z  wyeliminowaniem tłuszczu oraz węglowodanów z produktów zbożowych. Nie jest ona polecana ze względu na to, iż nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jest monotonna i zakwasza organizm. Jest ona bezwzględnie zabroniona dla osób z jakimikolwiek dolegliwościami zdrowotnymi. Może także powodować zatrzymywanie wody i pogorszenie się obecnych dolegliwości.
Jeśli chce Pani schudnąć polecam udać się do dietetyka, który dokładnie przeanalizuje Pani styl życia oraz jednostki chorobowe i ułoży odpowiedni program żywieniowy.
Zatrzymanie wagi podczas odchudzania to proces naturalny, bowiem nasza przemiana materii spowalnia się i organizm musi przyzwyczaić się do zmian. Proszę się tym nie załamywać, ale kontynuować ćwiczenia oraz zdrową dietę.

Dodatkowo stosuje Pani duże ilości błonnika w proszku, co powoduje, że automatycznie powinna Pani zwiększyć ilość wypijanych płynów, bez tego błonnik nie jest w stanie prawidłowo działać i powoduje wzdęcia i nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe.

Pozdrawiam