Czy dieta Dukana jest niezdrowa?

Witam! Obecnie jestem na diecie dukana, już ponad miesiąc. Schudłam 5 kg, jednak chcę z niej zrezygnować, ponieważ jest ona niezdrowa z tego co się dowiedziałam.. Proszę o pomoc! Jak mam to zrobić? Ile kcal dziennie mam jeść i co to mają być za posiłki? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Przede wszystkim nie podała Pani informacji ile obecnie waży jak jest wzrost, czy uprawia jakiś sport oraz jak rodzaj pracy wykonuje - fizyczna, umysłowa.
Przede wszystkim należy jeść regularne 5 posiłków w ciągu dnia- co 3-4 godziny.
Kaloryczność diety odchudzającej powinna wynosić około 1200- 1500 kcal.
Zastosuj się do wskazówek zawartych w tym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Dieta Dukana negatywnie wpływa na wątrobę, nerki kości.
Jeżeli masz problemy z dobraniem diety, skonsultuj się z dietetykiem 1-2 wżyty nakreślą Tobie, gdzie popełniasz błędy.

Witam.
Osoby stosujące dietę Dukana najczęściej wracają do swojej dawnej masy ciała. Najlepiej sprawdzają się indywidualnie dopasowane jadłospisy układane przez dietetyka. Poniżej podam zalecenia do zdrowej diety, które powinny być podstawą racjonalnego żywienia każdego z nas.
1. Codzienna aktywność fizyczna (ćwiczenia gimnastyczne, jazda rowerem, taniec, spacery itp.) oraz odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów.
Jedz 3 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość wody – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu.
Zapraszam również na stronę diet-coaching.xaa.pl - stronę poświęconą zdrowemu odżywianiu.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska