Czy dieta kopenhaska naprawdę działa?

Czy ta dieta przynosi rezultaty - 7-20 kg w 13 dni? Oto jadłospis. Dzień 1 i dzień 8: Śniadanie: filiżanka kawy i kostka cukru. Obiad: 2 jaja na twardo, szpinak gotowany i 1 pomidor. Kolacja: 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną. Czym można zastąpić szpinak, kawę, sałatę?
ponad rok temu

Witam,

Dieta kopenhaska jest dietą znacznie ograniczającą ilość kalorii. Dodatkowo nie jest dietą zbilansowaną i nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Nie polecam tej kuracji odchudzającej. Poza tym szybka utrata masy ciała jest spowodowana ubytkiem wody oraz masy mięśniowej, a nie tkanki tłuszczowej. Po zastopowaniu tej diety prawie zawsze obserwujemy efekt jo-jo. A co gorsza, po tygodniu stosowania tak restrykcyjnej diety tempo metabolizmu ulega zmniejszeniu do poziomu osoby 75-letniej.

Właściwa dieta odchudzająca powoduje utratę 0,5-1 kg w ciągu tygodnia i opiera się na zdrowych nawykach żywieniowych.

Pozdrawiam.