Czy dieta, którą doradziły mi siostry będzie skuteczna w odchudzaniu?

Mam 14 lat (na początku września będzie 15), mam ok. 166 cm wzrostu i ponad 70 kg wagi (może i nawet 80 kg ;/). Nie ważyłam się od prawie roku, bo nie chcę się dobijać moją wagą. Moje siostry doradziły mi taką dietę: 3 posiłki dziennie, zero napojów, niesłodzona herbata, ograniczona ilość słodyczy (chodzi mi tutaj o lody, bo bardzo rzadko jem jakieś batoniki i chipsy), pić dużo wody niegazowanej i zielonej herbaty. Wcześniej jadłam, kiedy tylko chciałam, czyli dużo mięsa wędzonego, smażonego, lodów, w szkole słodkie bułeczki na obiad, piłam soki i napoje gazowane.

Moje siostry radzą mi, żebym jadła mniej mięsa, np. raz w tygodniu, ale ja nie mogę się powstrzymać, bo u mnie w domu nie ma ustalonych posiłków i mięsa jest bardzo dużo, no i wszyscy sobie jedzą ile chcą, a tylko ja jestem gruba. Odkąd pamiętam zawsze miałam wielki apetyt (mama mówi, że od urodzenia), miałam takie fazy, że jak nawet byłam najedzona, to jadłam dalej. Mam odstający brzuch i grube nogi oraz ramiona i twarz, ogólnie cała jestem gruba ;/ Chciałabym wreszcie kupić sobie jakieś fajne ubrania, w których będę naprawdę ładnie wyglądać.

Zapomniałam jeszcze dodać, że mam bardzo grube, gęste i puszyste włosy, które jeszcze bardziej mnie pogrubiają. Teraz są wakacje i bardzo chcę schudnąć, nie chcę rezygnować z mięsa, lodów itp. Szczerze mówiąc, to nie jestem bogata i nie mam blisko do sklepu, w którym są te wszystkie produkty, które się zazwyczaj zaleca. Właśnie w te wakacje chciałabym schudnąć ponad 6 kg. W okolicy też nie ma dietetyków. Zapomniałam jeszcze dodać, że bardzo lubię ostre potrawy. Proszę o poradę, Sylwia

Witam,

Twoje siostry dobrze Ci doradziły. Oprócz tego dodam jeszcze kilka moich uwag. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami zdrowych nawyków żywieniowych i do nich zacznij się stosować:
- codziennie jedz 4-5 posiłków, w tym 3 duże i 2 przekąski (np. owoce),
- posiłki jedz co 2-3 godziny,  powinny one być częste, ale małe objętościowo,
- jedz powoli, starannie przeżuwając, nie oglądaj telewizji ani nie czytaj podczas jedzenia,
- unikaj słodyczy, gazowanych i słodkich napojów, produktów typu fast food, chipsów, słonych przekąsek,
- codziennie jedz 5 porcji warzyw i 3 porcje owoców,
- pamiętaj o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów (herbaty owocowe, zielone, woda niegazowana, gazowana, soki 100%).

Zajrzyj też do artykułów http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, każdy rodzaj sportu jest dla Ciebie odpowiedni. Trening zaczynaj od 30-minutowej rozgrzewki, podczas której wykonuj ćwiczenia na konkretne partie ciała, np. brzuch czy pośladki. Przykłady znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Następnie wykonuj minimum 30-minutowy trening aerobowy, np. jazda na rowerze, jogging, jazda na rolkach czy pływanie. Tak wykonane ćwiczenia pozwolą wydajnie spalić tkankę tłuszczową.

Pozdrawiam