Czy dieta ma wpływ na miesiączkę?

Witam ćwiczę od miesiąca oraz jestem na diecie ulozonej przez Panią dr dietetyk ćwiczę 5 w tyg po 20 min dostałam miesiączkę 4 tyg za wczesniej czy to może miec związek z ta dieta i ćwiczeniami?

Witam serdecznie,
oczywiście zarówno dieta jak i aktywność fizyczna ma wpływ a gospodarkę hormonalną kobiety. Układ hormonalny jest bardzo czuły i jakiekolwiek zmiany w stylu życia mogą mieć znaczenie. Ponadto czy oby na pewno jest to miesiączka czy może jedynie plamienie? Jeżeli sytuacja się powtórzy to proszę skonsultować sprawę z dietetykiem prowadzącym i ginekologiem.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk