Czy dieta może znacząco poprawić cerę?

Witam. Czy dieta może znacząco poprawić cerę? Próbowałam już wielu maści i tabletek pod opieką dermatologa ale trądzik zawsze powraca po zakończeniu jakiegoś leczenia, w dodatku skóra po tylu latach wydaje się być dość zmęczona tymi kremami, wygląda nieświeżo. Czy w takim razie można również udać się do dietetyka który ustaliłby dietę przeciwko trądzikowi o ile taka istnieje? Stwierdziłam że problem może leżeć w jedzeniu ale trudno samemu coś zdiagnozować.

Witam, a czy przy terapii lekowej doustnej i do smarowania na skórę były wykonywane badania skóry? Czy przy leczeniu preparatami leczniczymi były stosowane jakiekolwiek zabiegi medyczne np peelingi, laser, mikrodermabrazja?

Dieta ma również duży wpływ na stan skóry, przy skórze skłonnej do wyprysków należy unikać jedzenia bardzo tłustego, fast foodów.