Czy dieta niskobiałkowa wiąże się z wyeliminowaniem glutenu z posiłków?

Witam, moj 7 letni syn od okolo 2 lat ma bardzo niski poziom ferrytyny (2.9) jest rowniez leczony hormonem wzrostu z powodu somatotropinowej niedoczynnosci przysadki. Zostala zalecona dieta niskobialkowa, jednak nie wiem co moge a czego nie powinnam mu podawac. Czy dieta niskobialkowa wiaze sie z wyeliminowaniem glutenu z posilkow? Bede wdzieczna za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie trzeba proponuje wejść na portal dietetyczny i odnaleźć najlepsze manu w danej diecie . Białko nalezy ograniczyć ale na pewno nie całkowicie