Czy dieta spowoduje zmianę poziomu hormonów?

Witam. Jestem kobietą i mam 26 lat. Od dziecka zmagałam się najpierw z nadwagą, a teraz z otyłością. Tylko nie wydaję mi sie, by było spowodowane czymś co mi dolega, u mnie w domu zawsze dobrze się jadło, cała rodzina jest przy sobie, a do tego uwielbiam słodycze :) Nigdy w życiu nie zawzięłam się dłużej niż 2 miesiące by być na diecie, a wtedy faktycznie chudłam i nie było problemów ze spadkiem wagi. Niestety od pół roku zauważyłam pojawiające się włosy w dziwnych miejscach. Piersi, broda, podbrzusze. Badania wykluczyły tarczycę, oraz cukrzycę i nadnercza) miesiączki też mam regularne i raczej bez problemów, a na internecie przeczytałam, że nadwyżke testosteronu w ciele kobiety może odpowiadać już sam fakt tego, że jest ona otyła. I gdyby schudła wszystko może wrócić do normy, czy to prawda?

Oczywiście dieta ma wpływ na poziom hormonów. Takie owłosienie nie pojawia się bez przyczyny i warto sprawdzić (zdiagnozować) jego przyczynę, bo nie koniecznie, chociaż najbardziej prawdopodobnie, wiąże się ono z gospodarką hormonalną. Proszę też sprawdzić, czy nie jest Pani w Ciąży.