Czy dieta Turbo pomoże zwalczyć nadwagę?

witam. mam 15 lat i bardzo dużą nadwagę 110 kg przy wzroście 168 czy dieta turbo mi pomoże? mama moja ma 38 lat 162 centymetrów wzrostu a waga jej to 80 kg czy obie możemy stosować tą dietę bo wiadomo razem jest łatwiej proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Każda dieta racjonalnie stosowana może dawać efekty. Należy jednak pamiętać iż prawidłowa dieta nie polega na głodówce czy też przyjmowaniu tylko i wyłącznie jednego typu pokarmów. Rzeczywiście w Pani przypadku warto zmienić tryb odżywiania, ale nalezy pamiętać iż nie tylko to co jemy ma wpływ na naszą wagę. Równie ważna jest codzienna aktywność fizyczna i powstrzymanie się od np słodkich przekąsek czy podjadania w nocy.

Witam,
Dieta turbo nie jest dobrym sposobem na odchudzanie. Faktycznie może generować duży spadek masy ciała, ale po zakończeniu diety zazwyczaj wraca się do sposobu żywienia sprzed diety i powrót utraconych kilogramów gwarantowany. Dieta ta nie uczy zdrowego i prawidłowego żywienia, a poza tym jest bardzo restrykcyjna. Zdrowe odchudzanie to utrata ok 0,5kg -1kg tygodniowo, a na takiej diecie chudnie się zdecydowanie zbyt szybko.
Pozdrawiam