Czy Differin i Glamid można stosować razem?

Dzień dobry, mam trądzik zaskórnikowy (zask. zamknięte) na brodzie i polikach (lewa strona wygląda strasznie). Na Duac byłam uczulona.Od 2 dni stosuję DIFFERIN żel(adapalen) na noc i GLAMID żel(kwas salicylowy,kw. glikolowy,nikotynamid) rano. Mam trochę wątpliwości, wydaje mi się, że nie powinno się łączyć tych 2 maści. Czy moje wątpliwości są słuszne? Niektóre zaskórniki wychodzą mi już na wierzch w postaci ropnej krostki. Nie lepiej byłoby po prostu pójść do kosmetyczki i zostawić te leki?

Witam,
Leczenie trądziku jest długotrwałe i wymaga systematyczności. Obydwa wymienione przez Panią preparaty są dobre. Może je Pani spokojnie łączyć. Na efekty leczenia trzeba czekać około 8 tygodni. Niekiedy w trakcie leczenia dochodzi do wysuszenia i lekkiego zaczerwienia skóry, ale to normalny, przejściowy objaw. Nawilżanie skóry lekkim kremem (z serii p/trądzikowej) przynosi poprawę. Proszę pamietać o antykoncepcji w trakcie stosowania Differinu (retinol).