Czy długie zażywanie leku Seronil może powodować krwawe wybroczyny w żołądku?

Czy długie zażywanie leku Seronil może powodować krwawe wybroczyny w żołądku

Niezbyt często mogą wystąpić: reakcje maniakalne, zaburzenia koncentracji oraz procesów myślowych (np. depersonalizacja), napady paniki (wynikające niekiedy z choroby podstawowej), splątanie, przemijające zaburzenia ruchowe (drżenie, ataksja, tiki, drgawki kloniczne mięśni), napady drgawek, niepokój psychoruchowy, splątanie, ziewanie, rozszerzenie naczyń, ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego krwi, zapalenie gardła, duszność, pokrzywka, łysienie, nadwrażliwość (wysypka, świąd, nudności, wymioty, reakcje anafilaktoidalne, zapalenie naczyń, reakcje podobne do objawów choroby posurowiczej, obrzęk naczynioruchowy), dreszcze, nadwrażliwość na światło.
Rzadko mogą wystąpić: wybroczyny i inne krwawienia (np. krwawienie z dróg rodnych, krwawienie z przewodu pokarmowego i inne krwawienia w obrębie skóry lub błon śluzowych), odwracalne zmniejszenie stężenia sodu we krwi, objawy płucne (w tym procesy zapalne o różnej etiologii, zwłóknienie), zaburzenie czynności wątroby, zapalenie wątroby,
Bardzo rzadko mogą wystąpić: omamy, zespół serotoninowy, ból stawów, bóle mięśni, martwica toksyczna rozpływna naskórka.