Czy długoterminowe dostarczanie substancji odżywczych pod postacią płynów jest szkodlowe?

Witam Ponieważ nie mam wystarczającego doświadczenia chciałbym zapytać czy długoterminowe dostraczanie substancji odżywczych pod postacją płynów głównie soków może doprowadzić oprócz osłabienia czy spadku masy ciała do istotnie poważnych konsekwencji dla zdrowia? I jeśli tak to czy organizm posiada mechanizmy które w pewien sposób np w postaci bólów mogą człowieka ostrzec? Proszę o osobiste zdanie ponieważ literatura czy publikacje w zależności od stron świata nie do końca się popierają.

Dzień dobry,

bazując jedynie na sokach nie jest Pan w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych do życia substancji odżywczych. Dieta powinna być urozmaicona, w tym zawierać różnorodność produktów spożywczych.

Nie zawsze niedobór objawia się bólem. Może być pogorszenie koncentracji, osłabnięcie itd.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga