Czy długotrwała depresja z nerwicą natręctw i lękami może doprowadzić do rozwoju schizofrenii?

Czy długotrwała depresja z nerwicą natręctw i lękami(kilka epizodów depresji w w ostanichkilkunastu latach) począwszy od dwudziestego roku życia(pierwszy epizod po samobójczej śmierci ojca)może doprowadzić do rozwoju schizofrenii. Jestem mężczyzną 35 let., od dwóch lat bezrobotny (ostatni ostry epizod depresji nastąpił po utracie pracy). Jestem samotny, coraz bardziej się izoluję, a do tego omamy wzrokowe, które są męczące i częsta masturbacja, która pomaga rozładować ogromny lęk.

Witam,

Z Pana opisu wynika, że depresja jest reakcją na traumatyczne wydarzenie związane z śmiercią ojca. Depresja, oprócz farmakologii (podczas mocnych epizodów) wymaga leczenia psychoterapeutycznego. Jeśli nie korzystał Pan dotychczas z psychoterapii, to proszę się na nią zdecydować jak najszybciej, bo mam wrażenie, że objawy są coraz bardziej uciążliwe. W Zabrzu refundowaną przez NFZ psychoterapie świadczy Przychodnia Feniks, a w Internecie znajdzie Pan wiele gabinetów psychoterapeutycznych prowadzonych przez specjalistów z certyfikatem. terapia jest kosztowna, ale jest inwestycją w satysfakcjonujące życie. Powodzenia
Agnieszka Glica
www.psychoterapia-glica.pl

Witam,

Problemów i cierpień, których Pan doświadcza nie da się rozstrzygnąć przez kontakt internetowy, proszę z pomocy psychoterapeutów pracujących w placówkach, które mają podpisany kontrakt z NFZ lub w prywatnych gabinetach. Nie powinien Pan zwlekać szukaniem pomocy.

Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek

Dzień dobry, zachęcam pana przede wszystkim do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej i psychiatrycznej w celu ustalenia co tak na prawdę panu dolega. Podczas diagnozy lekarz odpowie na pańskie pytania, oraz zaproponuje dalsze kroki postępowania. Zachęcam również do rozpoczęcia psychoterapii która przynosi najlepsze efekty w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych. Pozdrawiam.