Czy długotrwała praca przed komputerem może spowodować znaczne pogorszenie lub utratę wzroku?

czy długotrwała praca przed komputerem może spowodować znaczne pogorszenie lub utratę wzroku? Zmuszony jestem do częstego patrzenia się w ekran, oczy czasem bolą i stosuję na to krople nawilżające (mam także okulary). Czy mam czego się obawiać? Jak często powinienem przeprowadzac kontrole u okulisty? Generalnie najbardziej chciałbym dowiedzieć się czy patrzenie długotrwałe w ekran może ZNACZNIE pogorszyć wzrok. Z góry bardzo dziękuję

Witam. Patrzenie nie szkodzi.Komputer nie szkodzi,męczy owszem. Proszę odpoczywać,robić przerwy co 4 godziny 20 min. minimum Okulary i krople jak najbardziej prawidłowo..Pozdrawiam