Czy długotrwałe przeziębienie może zagrażać ciąży?

Witam.
Jestem w 10 tyg. ciąży. Od ponad 3 tygodni zmagam się z okropnym przeziębieniem. Nie mam gorączki, tylko ropny katar i kaszel z flegmą. Byłam u dwóch lekarzy, którzy zbadali mnie osłuchowo i stwierdzili, że nic nie ma. Dostałam s***, q*** do nosa, syrop prawoślazowy i L4. Do tego stosuje wszelkie domowe sposoby, jednak nie ma żadnej poprawy. Nie wiem co robić, boję się czy takie długie leczenie i mój stan nie zagraża dzidziusiowi?
Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Jeśli jest kaszel z flegmą to sugeruje zapalenie oskrzeli. Jeśli lekarze nie wysłuchują zmian nad płucami to możliwe ze ma Pani atypowe zapalenie płuc. Ponieważ nie można zrobić RTG płuc w tak wczesnej ciąży powinna Pani dostać leczenie antybiotykiem bez tego badania. Bardziej niż leki niebezpieczna dla dzidziusia jest infekcja.

Z poważaniem