Czy długotrwałe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje raka?

Dzień dobry mam pytanie, biorę tabletki antykoncepcyjne 4,5 roku, czy jak będę je jeszcze stosowała 1,5 roku to nic się nie stanie? Wszystkie wyniki mam dobre. Przeczytałam też gdzieś ze długotrwałe stosowanie antykoncepcji powoduje raka piersi/sutka. czy 4,5 roku lub też 6 lat antykoncepcji to już jest długotrwałe stosownie?? Bardzo proszę o odpowiedz

Wszystko może w życiu zaszkodzić, jednak proszę się nie bać. Należy zawsze określić co jest lepsze?
6 lat to nie jest czas który Panią w nadmierny sposób naraża na raka sutka. Ponadto należy pamiętac o wzroście ryzyka raka wątroby, który jest na szczęście rzadkim rakiem. Z drugiej strony o ok. 50 % obniża Pani ryzyka raka jajnika i raka endometrium. Czyli bilans jest korzystny. W dodatku ma Pani o wiele mniejszą utratę krwi podczas miesiączek, a zatem jest to fajne działanie prozdrowotne.
Czyli bierzemy dalej