Czy do diety 9-miesięcznego dziecka można włączyć siemię lniane?

Witam serdecznie, Czy do diety 9 miesiecznego dziecka moge wlazyc siemie lniane i w jakich ilosciach? czy sa jakies bezpieczne na ten etap ziola do picia? Bede wdzieczna za odpowiedz.

Dzień dobry,

len można włączyć w bardzo małych ilościach- najlepiej drobno zmielony ( całe ziarenka będą ciężkostrawne i mają zbyt dużo błonnika).

Z zalecanych przypraw zaleca się stosowanie tych najbardziej łagodnych i naturalnych: koperek, cytryna, pietruszka, cukier.

Herbatka z melisy pomoże na nerwy, z kolei na problemy z brzuszkiem - ta z mięty. Herbatka z kopru włoskiego złagodzi objawy kolki, pomoże na niestrawność i poprawi apetyt.

Należy pamiętać, że zioła powinny mieć sprawdzone pochodzenie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga