Czy do płukania dołu po zębie można używać irygatora?

Tydzień temu miałam wyrywaną dolną ósemke. Niestety mimo przestrzegania zasad poekstrakcyjnych zrobił mi się suchy zębodół. Byłam u dentysty gdzie wypłukano mi dół po zębów i włożono lekarstwo. Dentystka kazała mi płukać dół woda. Czy w tym celu mogę używać irygatora czy lepiej nie?

Proszę stosować się do zaleceń stomatologa. Jeśli zalecił płukanie, to może Pani użyć irygatora stomatologicznego. Jest to specjalne urządzenie, które służy do dokładnego oczyszczania trudno dostępnych zakamarków, np. szczelin międzyzębowych czy dziąsłowych, gdzie nie jesteśmy w stanie dotrzeć szczoteczką. Irygator działa w ten sposób, że generuje pulsujący strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem. Istotne jednak, by płukanie było delikatne. Suchy zębodół powinien się zagoić w ciągu kilku tygodni.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl