Czy do wyzwolenia orgazmu męskiego musi być optymalna ilość ejakulatu?

czy do wyzwolenia orgazmu męskiego musi być optymalna ilość ejakulatu by pod właściwym ciśnieniem uruchomić receptory zawiadujące nerwami z Ośrodkiem Rozkoszy w Mózgu?

Dzień dobry!

Nie, ilość ejakulatu nie jest kluczowa ani nie ma jednoznacznego wpływu na jakość orgazmu.
Możliwy jest zarówno orgazm bez wytrysku, jak i wytrysk bez orgazmu.

Pozdrawiam!