Czy do założenia aparatu trzeba usunąć aż tyle zębów?

Witam Zamierzam założyć aparat ortodontyczny. Jestem już po konsultacji u ortodonty. Na wizycie dowiedziałam się że muszę usunąć trzy ósemki i dwójkę na której miejsce potem ma być wstawiony implant. Dwójka jest zakwalifikowana do usunięcia ponieważ jest to ząb mleczny bez zalążka zęba stałego. Jestem też już po usunięciu górnej ósemki. Nie było problemu z usunięciem ani potem żadnych dolegliwości. Chciałbym się dowiedzieć czy do założenia aparatu trzeba usunąć aż tyle zębów?

Bez konsultacji nikt nie jest w stanie wypowiedzieć się rzetelnie na temat ewentualnej konieczności usuwania zębów. W rzadkich przypadkach o konieczności usuwania zębów decydują zwykle rysy twarzy, stan zębów (np. niemożność skorzystania z mleczaka jako swoistego implantu na przynajmniej kilka lat). Pozdrawiam