Czy do zapłodnienia dochodzi w trakcie wytrysku czy w trakcie wędrowania plemników?

Czy do załodnienia dochodzi w trakcie wytrysku czy w trakcie wedrowania plemników? ile dni po wytrysku plemniki utrzymują sie w pochwie kobiety?w którym dniu dochodzi do zagnieżdzenia sie plemnika?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Do zapłodnienia dochodzi najczęściej w jajowodzie, do którego plemniki docierają po kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach od wytrysku. P;emniki utrzymują się w drogach rodnych do 6 dni, a do zapłodnienia dochodzi do 48h od owulacji.