Czy dobiorę odpowiednie szkła?

Mam pewien problem. Od około trzech lat mam problemy ze wzrokiem. Na początku dostałam okulary +0,5 dioptrii na oboje oczu. Używałam ich do czytania i do pracy z komputerem. Ostatnio jednak zaczęłam nową szkołę i po badaniu okresowym okazało się, że wzrok mi się pogorszył. Odkładałam w czasie wizytę u okulisty, bo stwierdziłam, że „jakoś sobie radzę”. W ostatnich dniach jednak doszłam do wniosku, że już sobie nie radzę. Widzę gorzej z daleka i często mrużę oczy, żeby przeczytać coś, co jest w oddali ode mnie. Poszłam więc do okulistki. Po badaniu ostrości wzroku okazało się, że „przeszłam w minusy” i teraz potrzebuję szkieł -0,75 na oboje oczu. Po badaniu komputerowym z zastosowaniem kropli rozluźniających źrenice okazało się, że mam „plusy” i nie mogę dostać zlecenia na szkła minusowe. Okulistka zaproponowała mi dobranie szkieł „plusowych”. I stąd moje pytanie: Czy da się coś z tym zrobić? Nie jest najgorzej z moim wzrokiem, ale oczy częściej się męczą, mimo używania okularów „plusowych” mrużę oczy, żeby zobaczyć coś w dali i miewam bóle głowy. Czy dobranie mocniejszych szkieł plusowych pomoże? A może jest jakiś inny sposób?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Problem jaki Pani opisała często dotyczy młodych osób i jest związany z tzw. napięciem akomodacyjnym. Codzienna wielogodzinna praca do bliży (czytanie, komputer) powoduje, że dochodzi do ciągłego skurczu mięśnia odpowiedzialnego za akomodację (zjawiska niezbędnego do widzenia bliży) i nawet w chwili, gdy chcemy popatrzeć w dal, mięsień ten się nie rozkurcza, powodując stan czynnościowej krótkowzroczności.
Bez badania trudno mi się precyzyjnie ustosunkować do idealnego rozwiązania Pani problemu, ale przedstawiony opis sugeruje, że Pani okulista wie, co robi.
Sugeruję jedynie, by po wykonaniu okularów plusowych (myślę, że nie ma potrzeby zwiększania ich mocy) byłoby dobrze, gdyby używała ich Pani najczęściej jak to możliwe.
Pozdrawiam