Czy dobrze postąpiłam, przyjmując swoje stare tabletki?

Mam pytanie odnośnie tego, czy dobrze postąpiłam, zażywając tabletkę antykoncepcyjną, którą zażywałam kiedyś? Chodzi o to, że początkowo zażywałam inne tabletki - przez 3 miesiące, po czym poszłam na wizytę do ginekologa, który zmienił mi tabletki na inne - niby lepsze. Zażywałam je przez 3 opakowania, po 7-dniowej przerwie (tak jak zwykle powinnam wziąć nowe opakowanie), ale niestety z pewnych przyczyn nie kupiłam tych tabletek, ale zostały mi w domu te, które kiedyś brałam. Pytanie - czy dobrze zrobię, jeśli zażyję te tabletki? I czy po nich mogę wrócić do tych, które zmienił mi ginekolog?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie ma Pani wyjścia, bo 7-dniowa przerwa się kończy, a Pani nie ma tych "nowych" pigułek, to niech Pani zażyje te, które ma Pani w domu... W najbliższym czasie proszę udać się do swojego ginekologa i poinformować go o tej sytuacji - i tak pewnie musi Pani do niego iść po receptę, prawda? Zmiana preparatów, o ile jest to ten sam rodzaj leku (np. pigułki antykoncepcyjne dwuskładnikowe jednofazowe), nie wiąże się z jakimiś groźnymi powikłaniami, a co najwyżej z drobnymi działaniami niepożądanymi (np. plamienia).

Pozdrawiam!