Czy dobrze przyjęłam tabletkę?

Witam. Po raz pierwszy zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne i nie wiem, czy zrobiłam to w odpowiednim czasie. Od zawsze miałam bardzo nieregularne miesiaczki, a do tego przez pierwsze 2-3 dni mam delikatne plamienia, a dopiero później normalne krwawienie. W piątek zauważyłam ciemną wydzielinę na bieliźnie, ale w bardzo niewielkiej ilości. Zwiększyła się ona bardzo znacząco i pojawiło się jednocześnie delikatne krwawienie następnego dnia, czyli w sobotę, i to wtedy dopiero zażyłam pierwszą tabletkę. Czy nie zażyłam jej za późno? Czy mam teraz 100% ochronę, czy może nie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani żażyć pierwszą tabletkę w dniu, w którym zauważyła Pani brązową wydzielinę oznaczajacą początek miesiączki. Proszę stosować dodatkową formę zabezpieczenia przed ciążą (np. prezerwatywę) przez pierwszych 7 dni zażywania pigułek. Od ósmego dnia zażywania tabletek może Pani liczyć na pełną ochronę antykoncepcyjną i od tego dnia nie musi już Pani stosować prezerwatywy.

Pozdrawiam!