Czy dobrze się odżywiam? Jak zwalczyć boczki u faceta?

Mam na imię Patrycja, ale problem nie dotyczy mnie lecz mojego chłopaka. Ma 18 lat ,180 wzrostu. Kiedyś ważył 112 kilo, postanowił się odchudzać, dziś waży 88. Po ćwiczeniach i diecie pozostały mu liczne rozstępy na brzuchu i na plecach ale to nie jest główny problem (pas około 95 cm). Budowa jego klatki piersiowej jest ogólnie bardzo szeroka brzuch ma bardzo fajny ale te okropne BOCZKI , które w ogóle nie pasują do jego ciała, bardzo go to denerwuje, nie wie jak to zwalczyć, choćby w połowie je zlikwidować, słyszałam od wielu osób że to bardzo trudne. To zależy od jedzenia? czy też dużą uwagę musiał by stawiać na ćwiczenia i siłownie ? jest to w ogóle możliwe by ich nie miał ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Na pewno "budowanie" ładnej sylwetki nie jest łatwe - wymaga czasu, systematyczności i poświęceń, nie jest jednak niewykonalne.
Podobny temat już wielokrotnie pojawiał się na łamach serwisu.
Podpowiem jedynie, iż przydatne ćwiczenia znajdziecie na www.abccwiczenia.pl

Szczególnie przydatne będą poniższe:
http://portal.abczdrowie.pl/wahadlo-w-podporze
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha

Efekty wzmocnicie poprzez regularnie podejmowane masaże tych partii ciała.
Najlepiej, jeśli udacie się na siłownię i zasięgniecie porady trenera, który będzie miał możliwość wizualnej oceny problemu.
Na pewno dobierze taki zestaw ćwiczeń, który będzie skuteczny.
W przypadku jakichkolwiek chorób, dobór rodzaju ruchu powinien być poprzedzony konsultacją lekarską.

Pozdrawiam