Czy dobrze zrobiłam zakładając most na górne zęby?

Witam, dręczy mnie myśl czy dobrze zrobiłam. Mam parodontoze i mocno odsłonięte szyjki i widoczne kości, przez co zrobiły się szczeliny między zębami. Postanowiłam założyć most na górne zęby od 3 do 3. Już zeszliwowane mam i czekam na stałą proteryke. Okropne jest uczucie tej osłony zębów oszliwowanych, dziąsła mam obolałe a to dopiero drugi dzień. Martwi mnie jedno na jak długo będzie się trzymać most już osadzony na stałe. Bo czytałam, że po 10 latach trzeba wymienić i można stracić przy tym cześć zębów. Proszę mnie poinformować czy czy dobrze zrobiłam i co będzie po tych latach. Pozdrawiam.

Przed leczeniem protetycznym wskazana jest konsultacja specjalisty i dokładne badanie bezpośrednie,radiologiczne,ocena rodzaju pracy protetycznej i jej perspektyw.