Czy dodatkowe badania mogą wpłynąć na decyzję o zastosowaniu chemioterapii?

Dzień dobry u mojej żony stwierdzono raka piersi C50.4. Jest po operacji . Badanie histopatologiczne: G2 pT2N1; Badanie Immunohistochemiczne: HER2 2- wynik graniczny. Lekarz prowadzący stwierdził, że brakuje jeszcze jednego wyniku badania. Żona została skierowana na chemioterapię. Czy dodatkowe badania - wyniki mogą wpłynąć na decyzję o zastosowaniu chemioterapii? Jakie są rokowania ? Dziekuję

Witam , trudno jest mi odpowiedzieć autorytatywnie , gdyż wiem zbyt mało na temat całokształtu choroby Pańskiej Małżonki! Proponuję jednak pozostawać pod opieką onkologów prowadzących i z nimi omówić sprawę rokowania! z.żurawski

Witam
Brakuje weryfikacji wyniku HER2, który jest bardzo ważny pod kątem ustalenia dalszego leczenia onkologicznego. Brak danych klinicznych, nigdy nie wypowiadamy się odnośnie rokowania bez pełnych danych klinicznych, obrazowych oraz zbadania pacjenta.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski