Czy dojdzie do pełnej sprawności kciuka?

miałem szytego palca kciuka zaraz pod zgięciem gdyż przeciąłem sobie kątówką do drzewa, ponieważ rana była głęboka lekarz założył 3 szwy, przed świętami miałem zdjęcie szwów chirurg stwierdził zakończenie leczenia pomimo tego że zszedł mi już strupek i skóra nie moge całkiem zdjąć kciuka i przy zgięciu boli czy to normalne i czy dojdzie do pełnej sprawności kciuk???

Lek. Michał Lenard

Ból może się jeszcze utrzymywać jakiś czas. Jeśli chodzi o pełne zgięcie, to trudno przewidzieć, czy będzie tak, jak przed urazem. Mogę zasugerować wizytę u ortopedy specjalizującego się w chirurgii ręki. Pozdrawiam!