Czy dokończyć opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, jednego dnia przyjelam dwie tabletki antykoncepcyjne w odstepie godziny. Czy mam dokonczyc opakowanie i nie kupowac nowego opakowania by wziac ostatnia "brakujaca" tabletke i po prostu zrobic krotsza przerwe o jeden dzien czy lepiej dokupic nowe zapasowe opakowanie i wziac ostatnia tabletke tak jak powinnam? Pozdrawiam. PS. Chcialabym sie jeszcze dowiedziec czy delikatne jasnobrazowe plamienia (przez trzy dni od czasu wziecia podwojnej dawki) sa normalne???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku przyjęcia dodatkowej tabletki jednego dnia postępowanie jest następujące. Okres przyjmowania antykoncepcji skraca się o jeden dzień ( bez wpływu na skuteczność) potem wykonuje pani 7 dni przerwy i w 8 dniu rozpoczyna kolejne opakowanie. Krwawienie o jakim Pani wspomina może się pojawić.