Czy dolne ósemki należy usunąć?

Witam ma pytanie czy ósemki sie leczy czy wyrywa ma osemke dolną która jest z wypełnieniem które ma już ponad 15 lat jest to mój jedyny ząb na dole zab zaczyna pobolewac plomba zaczyna się wykruszac ponc słyszałam że ósemki dolne sa ciężkie do leczenia że najlepiej jej wyrwać a szczególnie ze wyrosła mi krzywo i dzinonslo zakrywa z jednej strony ją?

Witam

Wszystko zależy od panujących warunków w jamie ustnej. W Pana przypadku ,jeśli jest to jedyny ząb w żuchwie, trzeba by było rozważyć czy dany ząb leczyć czy usunąć oraz zaplanować dalszą odbudowę protetyczną brakujących braków zębowych. W takiej sytuacji najlepiej jest udać się do lekarza dentysty, aby po zdiagnozowaniu Pana, mógł przedstawić najlepszy plan leczenia.
Pozdrawiam
Halina Gabara Bujok