Czy domowe chipsy są zdrowsze?

Bardzo lubię chipsy ale ze są narażone szkodliwe nasz pokonane chemia. W takim razie chce robić domowe chipsy w piekarniku bądź w frytownicy. Moje pytanie czy takie domowe chipsy będą zdrowsze i czy można jeść je często czy też ograniczać? I jeszcze przy okazji czy też domowe chipsy jabłkowego są zdrowe? Lepiej jeść świeże jabłka czy suszone?

W domu proponuję przyrządzić chipsy z warzyw korzeniowych lub jarmużu - wystarczy łyżka oleju i przyprawy - takie chipsy robimy w piekarniku.

Jeśli chodzi o chipsy jabłkowe - są fajną przekąską, ale zawsze lepiej jest zjeść świeże jabłko - naturalny, nieprzetworzony produkt.