Czy domowy test ciążowy jest wiarygodny w 100%?

Witam, Chciałam się dowiedzieć jeżeli na teście ciążowym wyszły 2 kreski jedna ciemna a druga słabo widoczna czy to ciąża?Pierwsza była ta ciemna z oznaczeniem "C " a potem ta słabo widoczna z oznaczeniem "T " Chciałam dodać że do stosunku ostatni raz doszło z jakieś 9 dni temu.Okres mam nie regularny.Czy test może tak szybko wykryć ciążę? Czy jest w 100% wiarygodny????

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik testu należy uznać za dodatni. Najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Do zapłodnienia mogło dojść wcześniej, nie musiało mieć to miejsca podczas ostatniego stosunku. Test może w rzadkich przypadkach dać wynik fałszywie dodatni. Proponuję wizytę w poradni ginekologicznej celem badania przez lekarza. To rozwieje Pani wątpliwości.