Czy dopiero zaczyna mi się toksoplazmoza, czy przechodziłam ją w przeszłości?

Witam. Razem z mężem mamy zamiar starać się o dziecko . Tydzień temu robiłam badania na toksoplazmozę igg wyszło powyzej 500 i igm 0,740 gdzie do 0.8 jest ujemne. Moje pytanie brzmi czy dopiero zaczyna mi się toksoplazmoza dlatego mam takie wysokie igm czy już kiedyś ja przechodziłam ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według norm, które Pani podała IgM jest ujemne, czyli nie doszło do ponownego zakażenia.