Czy dostanę efekt jojo?

Dzień dobry. W ciągu 3 miesięcy schudłam 25 kg na diecie 1200/1000 kcal. Czy jeśli zaczne stopniowo wprowadzac tygodniowo po 50kcal dostane efekt jojo? Rozmawiałam z osobami które wychodziły z takich diet bez efektu jojo i właśbie poleciły mi powoli wprowadzać kaloryczność. Mogę poznać państwa zdanie na ten temat?

Witam.Dieta była niskokaloryczna więc trudno powiedzieć jak organizm się zachowa. Proszę próbować stopniowo wprowadzać wyższą kaloryczność.
pozdrawiam
Monika Konieczna
dietetyk Grodków

Witam serdecznie,

dieta rzeczywiście była dość niskokaloryczna ale to nie znaczy że efekt jo-jo się pojawi. Jeżeli "nie rzuci" się Pani na jedzenie to nic nie powinno się stać. Proszę rozsądnie zwiększać kaloryczność posiłków i nadal dbać o zdrowe produkty. Zwiększenie około 50-100 kcal tygodniowo to dobry pomysł.
Proszę pamiętać że dieta nie powinna być na chwilę a stać się zdrowym stylem życia a nawyki żywieniowe powinny pozostać na zawsze.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk