Czy doszło do naderwania błony dziewiczej?

Witam, Proszę o pomoc, mamy po 16 lat, chcieliśmy z moją dziewczyną spróbować - był to nasz pierwszy raz, na początku wsadziłem jej palca, po chwili dwa i odczuwałem ze ciężko wchodzą. Potem spróbowaliśmy włożyć penisa, ale nie chciał wejść. Próbowaliśmy dosyć długo, a dziewczyna odczuwała ból. Zrobiliśmy przerwę i spróbowaliśmy jeszcze raz włożyć penisa, ale nie chciał wejść i ją to bardzo bolało wiec przestaliśmy, po chwili zaczął ją boleć bardzo brzuch i pochwa. Po dwóch godzinach miała krwawienie z pochwy (krew była czerwona) i duży ból pochwy w środku. Krwawienie trwało gdzieś kolo godz. Cala noc odczuwała duże bóle. Na drogi dzień podczas sikania pojawia się krew i ból. Pomóżcie, bo nie wiem czy to morze być coś poważnego, czy to naderwanie błony? Prosiłbym o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Objaw krwawienia i bólu po próbie pierwszego stosunku może świadczyć o przerwaniu ciągłości błony dziewiczej. Można podejrzewać, że była dość rozbudowana, stąd to obfite krwawienie i problemy z penetracją. Należy wstrzymać się z kolejną próbą stosunku przez około dwa tygodnie. Możliwe, że doszło też do innych skaleczeń.
Ból przy oddawaniu moczu nie wyklucza zakażenia układu moczowego. Jeśli dolegliwości nie ustąpią, bądź będą się nasilać, konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.