Czy doszło do zapłodnienia podczas stosunku z pękniętą prezerwatywą?

Witam! Podczas stosunku z chłopakiem dzisiaj w nocy (z czwartku na piątek) pękła nam prezerwatywa. Dodam, że okres zaczął mi się w sobotę w południe, a wcześniejszy okres zaczął mi się 26 grudnia, a jeszcze wcześniejszy 3 listopada. Mam bardzo nieregularny. Proszę o pomoc. Ze wszystkich wyliczeń wychodzi mi, że miałam dni niepłodne, ale coś mi się wydaje, że przez tą nieregularność coś się wykluje :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Niestety nie da się określić, czy zaszła Pani w ciążę w wyniku tego stosunku w tak krótkim czasie po nim. Rzeczywiście, stosunek w 5-dniu cyklu zazwyczaj odbywa się w dni niepłodne. W Pani przypadku jest to tym bardziej prawdopodobne, gdyż z tego co Pani opisuje, istniej tendencja do wydłużania cyklu ponad 28 dni, a nie do skracania. W zdecydowanej większości przypadków nieregularność ta jest związana z zaburzeniami pierwszej fazy cyklu, podczas gdy druga trwa zawsze 14 dni.

Jeśli nadal będzie Pani niepewna co do ciąży, proszę wykonać test ciążowy, najlepiej ok. 10 dnia po stosunku.

Polecam artykuły na temat testu ciążowego oraz objawów ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.