Czy dotknięcie pochwy penisem może doprowadzić do zapłodnienia?

Czy przez dotknięcie penisem na którym jest "śluz" zewnętrznych narządów kobiety może doprowadzić do zapłodnienia, jeśli to się stało zaraz po miesiączce?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli "śluzem" jest preejakulat, czyli substancja wypływająca z penisa przed wytryskiem w wyniku podniecenia, to teoretycznie do ciąży może dojść.