Czy dotyk narządów płciowych bez penetracji i wytrysku wiąże się z utratą dziewictwa?

Witam. Czy do utraty dziewictwa zalicza się bezpośredni dotyk prącia i pochwy oraz zagłębienie się jedynie żołędzi w pochwie,bez głębszej penetracji i wytrysku? Czytałam że z utratą dziewictwa wiąże się przerwanie błony dziewiczej, a w tym przypadku do tego nie doszło. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!

Różnorodność ludzkich zachowań seksualnych jest tak duża, że często nie jest możliwe tak konkretne nazywanie jej, nadawanie kategorii, mówienie, że "to na pewno tak", a "to na pewno nie". Z punktu widzenia medycznego prawdopodobnie wciąż posiada Pani błonę dziewiczą. Chyba że urodziła się Pani bez niej (jak wiele dziewcząt) lub wcześniej doszło do jej usunięcia np. poprzez używanie tamponów, uprawianie sportu, masturbację, zabiegi ginekologiczne itp (jak jeszcze więcej dziewcząt). Na tej zasadzie można by zadać pytanie, czy kobieta, która współżyje wyłącznie analnie i ma zachowaną błonę, jest dziewicą? Równie wiele zależy od naszej własnej intuicji, własnego przeżycia, własnych odczuć w tej kwestii. Nie są to sprawy czysto obiektywne. W mojej opinii włożenie części penisa do pochwy może być oceniane zarówno jako odbyte zbliżenie, jak i jako forma pieszczot. Jednocześnie proszę pamiętać, że każdy kontakt penisa z pochwą (nawet kiedy nie dochodzi do wytrysku) powinien być zabezpieczony prezerwatywą.

Pozdrawiam!