Czy drętwienie nóg i bóle stawów wymagają zmiany środka antykoncepcyjnych?

Jestem w trakcie stosowania 2 krążka antykoncepcyjnego Nuvaring. Drugi krążek założyłam 2,5h później niż powinnam i nie zabezpieczałam się dodatkowo przy współżyciu. W drugim tygodniu 2 krążka zaczęłam odczuwać bóle stawow, drętwienie nóg i ból podbrzusza jak przed miesiączką a na krążku pojawił się kremowy śluz. Co to może oznaczać? Czy powinnam zmienić metodę antykoncepcji czy poczekać do końca 3 miesiąca aby sprawdzić czy objawy miną? Lub istnienie inny powód takiego samopoczucia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć