Czy drobne parestezje i fascykulacje mogą być skutkiem nerwicy?

Czy drobne parestazje i fascykulacje mogą byc skutkiem nerwicy?

Witaj,
nerwica ma to do siebie,że łączy się z dolegliwościami fizycznymi i bólami różnego rodzaju,które w obrazie klinicznym moga być podobne do schorzeń z innych dziedzin.Różnicowanie zawsze powinno być jednak poprzedzone badaniami stricte medycznymi wg.obowiązujących standardów,żeby zadziałać na chory organ.Psychoterapię prowadzi się także równocześnie lub niezależnie,gdyż decyduje o tym najczęściej nastawienie pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie

Witam... odczucia "mrowienia" czy drżenia kończyn, szczególnie połączone z przeżywaniem silnego lęku lub niepokoju, nie tyle mogą być skutkiem nerwicy, ile jednym z jej objawów Jeżeli nadania neurologiczne nie wskazują na "organiczne", podłoże Pana przeżyć, a zdarza się, że często przeżywa Pan silny niepokój lub lęk to może być tak jak Pan pisze. Proszę jednak mojej wypowiedzi nie traktować jako stwierdzenia diagnostycznego - raczej jak cytat z podręcznika - głos w rozmowie czy dyskusji. Parestezje i fascykulacje, które u Pana występują wymagają wyjaśnienia w postępowaniu diagnostycznym, w którym Pana bezpośredni osobisty udział jest niezbędny. Poprawna diagnoza może być postawiona wyłącznie w bezpośrednim kontakcie z pacjentem.Pozdrawiam.