Czy druga dawka szczepionki przeciw żółtaczce może być już po 2. tygodniach?

Witam, Moja mama będzie miała operację. lekarz powiedział że powinna się zaszczepić przeciw żółtaczce. Czy druga dawka może być już po 2 tygodniach?. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam. Małgorzata P.

Alternatywny tzw przyspieszony schemat to 0-1-3-12. to tzw schemat przyspieszony druga dawka po tygodniu , trzecia po 3 tygodniach czwarta po roku.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Czasem stosuje się tryb przyśpieszony stosowania szczepienia w cyklu 0, 7, 21 dni i po 12 mies. lub schemat przyspieszony 0, 1, 2, 12 mies. Czyli 4 szczepienia. Zarejestrowaną szczepionką to trybów przyśpieszonych jest tylko szczepionka Engerix B. Odporność uzyskuje się wtedy po trzeciej szczepionce. Przypominam, że normalny tryb to 0-1-6 miesięcy i wtedy odporność uzyskuje się 2 tyg po drugiej dawce.