Czy drugi raz zaufać i dać szansę?

rok temu poznałam faceta w pracy,wtedy kilka razy się umówiliśmy po czym on zakończył to.miesiąc temu odezwał się i wyznał,że nie doceniał mnie wtedy,że rozumie co zrobił zle, teraz twierdzi,że mu zależy, natomiast jeszcze się nie spotkaliśmy,przez wiadomości jednego dnia pokazuje że mu zależy a drugiego traktuje jak kolezanke i zachowuje jak kiedyś.czy warto drugi raz ryzykować,żeby później nie cierpieć?czy dana osoba jest w stanie się zmienić?skad wiedzieć że ma szczere intencje?mamy po 24lata

WItam
Ludzie powtarzają te same schematy zachowania i grają ' w te same gry", jak to określił znany psychiatra amerykański Eric Berne w swojej książce ' W co grają ludzie'. Proszę się dokładnie przyjrzeć zachowaniom tego mężczyzny i zastanowić się, czy jego intencje są szczere...Proszę się też zastanowić, czego Pani oczekuje od partnera , co oznacza "szczere intencje"? Proponuję skorzystać z porady doświadczonego terapeuty, który pomoże rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam
Anna Szyda ,

Witam, rok temu spotykała się Pani z kolegą z pracy. Zakończył wtedy Państwa relację, teraz chce ponownie spróbować. Być może dojrzał do tego związku, jednak trudno na podstawie opisu potwierdzić to lub zaprzeczyć. Nie jest Pani pewna czy sytuacja się nie powtórzy, czy znów będzie Pani cierpieć z jego powodu. Proszę spróbować zrobić bilans, czy zauważyła Pani zmiany w zachowaniu kolegi od rozstania, przez ten czas jak pracujecie razem. Być może podejść do tej relacji z większym dystansem, mniej sobie po niej obiecywać. Jakie będą konsekwencje psychologiczne dla Pani, gdy związek się nie powiedzie. Proszę się zastanowić czy może porozmawiać o tym z kolegą.
Pozdrawiam serdecznie