Czy drugie dziecko jest narażone na konflikt serologiczny?

Konflikt serologiczny, ja mam grupę krwi AB Rh-, mój mąż AB Rh+, pierwsze dziecko urodziło się z grupą krwi A-, czy drugie dziecko jest narażone na konflikt serologiczny, gdyż nie dostałam zastrzyku po porodzie chroniącego drugie dziecko?

Witam serdecznie!
Jeżeli dziecko ma grupę A Rh-, to nie wytwarzało antygenów, dla których wytwarzane byłyby przeciwciała, wywołujące chorobę hemolityczną.
W przypadku urodzenia dziecka Rh-ujemnego nie ma zatem potrzeby podawania immunoglobuliny anty-D matce. Niektóre ośrodki podają profilaktycznie immunoglobulinę wszystkim kobietom Rh-ujemnym, ale nie jest to postępowanie standardowe wymienione w standardach.
Pozdrawiam