Czy drżenie powiek może być spowodowane stresem?

Witam, od kilkunastu dni mruga mi powieka przyjmuję magnez "skurcz" chodź nie przynosi to zbytnich efektów. Mam trochę nerwów, ale czy takie przyczyny mogą być oznaką poważniejszej choroby? Co zrobić, aby powieka dolna przestała drżeć? Jakie badania wykonać?

Witam,

czasami podczas kiedy silny stres trwa długo, może się zdarzyć, że zacznie się mimowolne drżenie mięśni, np. powieki. Warto to obserwować.Zastanowić się czy w ostatnim czasie nie wydarzyło się nic co mogłoby powodować duże napięcie i stres. Nie zaszkodzi udać się do lekarza rodzinnego. A w radzeniu sobie ze stresem polecam metodę relaksacji Jacobsona.

Drżenie powieki może występować u ludzi zdrowych nie jest objawem choroby . Może być też skutkiem przemęczenia oczu, objawem suchego oka, zaburzeń elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu) zbyt dużego spożycia kofeiny, odstawienia niektórych leków, braku snu, stresu. Czasem przyczyna drżenia powiek pozostaje nieznana.
Postępowanie zależy od przyczyny, czasem drżenie ustępuje samoistnie