Czy drżenie rąk jest objawem choroby alkoholowej?

Mam 67 lat i od 2 lat trzesa mi się rece i to w narastającym stopniu. W okresie mlodzienczym i az do 35 roku zycia pilem dość sporo alkoholu. Nastepnie rodzina i wychowywanie dzieci, tak ze alkohol był bardzo sporadycznie do 4 x w roku. Czy sa to objawy choroby alkoholowej? i jak mogę sobie pomoc z ta przypadloscia?

Drżenie może być objawem różnych chorób. Może występować np. w chorobie Parkinsona, również jako tzw drżenie samoistne. Wskazana konsultacja neurologiczna w celu ustalenia jaki to typ drżenia. Po zbadaniu neurolog ustali dalsze postępowanie i leczenie.
Mniej prawdopodobne aby drżenie było wynikiem nadużywania alkoholu w przeszłości.
Pozdrawiam
Magdalena Nowaczewska