Czy Dulsevia to właściwy lek dla osoby z depresją?

Brałam asentrę od roku na depresję, z tym że 150mg przez ostatnie 2 m-ce, wcześniej 100 mg. Podniesiono mi dawkę ze względu na tragiczne przejścia.Dawka 150mg nie zadziałała w pełni,tak jakbym miała ciągle skutki uboczne.Od 11 dni biorę 100mg asentry rano i 30mg dulsevi o 13-tej, po m-cu mam brać 60 mg dulsevii i zejść zupełnie z asentry. Czy to nie za długo, z każdym dniem czuję się coraz gorzej. Czy dulsevia to dobry lek, chcę szybko pokonać depresję. Pozdrawiam i dziekuję za ewent. odp.

Witam,

duloksetyna (Dulsevia) jest jednym z najnowszych leków przeciwdepresyjnych dostępnych na rynku. Ma szerokie działanie zarówno przeciwdepresyjne jak i przeciwlękowe. W mojej opinii jest to bardzo skuteczny lek- ale nie u wszystkich pacjentów. Bywa, że nawet najlepszy lek u danego pacjenta się nie sprawdza i trzeba dobrać inny. Niemniej lek mogę rekomendować, osobiście zamianę sertraliny na duloksetynę zrobiłbym szybciej (nie miesiąc a ok 2 tygodnie, asentrę odstawiałbym przez dawkę 50 mg przez jakiś czas a nie od razu ze 100 na 0)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Dywagacje na temat, który lek jest lepszy, są typowymi rozważaniami akademickimi. Każdy człowiek po swojemu reaguje na każdy lek. Jeżeli dodatkowo ma Pani bolesną polineuropatię cukrzycową. to wówczas lepszą opcją jest Dulsevia. Obydwa leki są przeciwdepresyjne, Dulsevia jest późniejsza, czyli można podejrzewać, że jest nowocześniejsza, na pewno jest droższa. Czy będzie skuteczniejsza od Asentry czas pokaże. Nie zapominajcie o psychoterapii.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
W. Łuczkowski.